Ana Sayfa Yerel Haberler 12 Aralık 2022 84 Görüntüleme

Dikenli yol alt geçidi “maşallah” dedirtti

MERSİN (İGFA) – Açılışını yaptıkları alt geçidin tüm Mersinlilere iyi olmasını dileyen Lider Seçer, yaklaşık 4 yılı geride bıraktıklarını ve bu süreç içerisinde başarılı birçok hizmete imza atıklarını tabir etti. Lider Seçer, “Sadece Mersin Büyükşehir Belediyesi değil, 31 Mart’ta misyon alan tüm belediye liderlerimiz Türkiye’de mükemmeller yaratıyor. Hepsinin eline, yüreğine, emeğine sıhhat. Bir kez Sezar’ın hakkını Sezar’a verelim. Açıkçası Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak o denli çok şatafatlı, gösterişli işleri, o denli açılışları sevmiyoruz. Bakın dördüncü katlı kavşağı, alt geçidi açıyoruz. Onları anlatacağım, maceraları, geçirdiğimiz evreleri. Arkadaşlar dedi ki; ‘insanlara duyuralım, açılış yapalım’. Yoksa ‘inşaat bitti, açın yolu trafik işlesin’ diyordum. Benim bakış açım bu. Gösterişle halkı kandıramazsınız. Palavrayla, dolanla halkı kandıramazsınız. Halk bize inanıyor, halk bizi seviyor. Kalp kalbe karşıdır; zira biz halkı seviyoruz, zira konuşmalarımızda palavra yok. Onun için de halk bize inanıyor. Ben bunu hissediyorum” dedi.

“Mersin; barış, kardeşlik, sevgi, hürmet kenti oldu”

Yapılan katlı kavşak ve alt geçit çalışmalarının Mersin’in trafik meselesinin tahlilinde kıymetli rol oynadığını belirten Lider Seçer, hoş bir hizmeti daha hayata geçirdiklerini lisana getirerek, “Allah nasip ederse vazifede kaldığımız sürece daha Mersin’e neler yapacağız neler. Metrolar da yeni bulvarlar da parklar da olacak. Mersin de şahlanacak lakin bakın her şeyden öte çok kısa müddette en büyük eserimizi, mega projemizi hayata geçirdik. Nedir biliyor musunuz? Mersin; barış, kardeşlik, sevgi, hürmet kenti oldu. Bundan daha büyük proje mi olur? Sevgi, hürmet olmazsa paranın ne değeri var, yaptığınız yolun ne değeri var, yaptığınız sarayların ne değeri var? Beşerler kendini uygun hissetmiyorsa, kendini makûs hissediyorsa bir siyasetçi olarak yaptığınız hiçbir işin, hiçbir hizmetin değeri harbiyesi yok” diye konuştu.

Mersin’de tesis edilen barış ve kardeşliğin birtakım kısımları rahatsız ettiğine de dikkat çeken Lider Seçer, Mersin Kıyı Bandı Projesi, Çukurova Memleketler arası Havaalanı, Çeşmeli-Taşucu Otobanı üzere pek çok değerli yatırımı Mersinliler’in yıllardır beklediğini hatırlattı. Seçer, Mersin ismine konuştuğunu tez edenlerin öncelikle bu hususları lisana getirmesi gerektiğini, lakin bu bireylerin bunu değil karalama kampanyaları yaptığını söyledi.

Bu kadar siyaset bizi etkiliyor, Ankara rüzgârı çarpıyor”

Ankara siyasetinin mahallî idareleri etkilediğini de belirten Lider Seçer, “Bu kadar siyaset bizi etkiliyor, Ankara rüzgârı çarpıyor. Mevcut imkanlarımızı en yeterli formda kullanıyoruz” dedi. Devraldıkları borç ve yaşadıkları engellemelere karşın değerli hizmetler yaptıklarını vurgulayan Lider Seçer, “Herkes belediyelerin gelirlerinden şikayet eder. Ben biraz farklı düşünüyorum. Herkes, ‘Borç devraldım. Daha fazla para lazım’ der. Benim ağzımdan bu türlü bir şey duyamazsınız şikayet olarak. Tespit yaparım, elbette borç devraldık. Deve yüküyle borç devraldık. Onu söyleriz. Bu bir tespit. Ortada olan bir gerçek. Elbette söyleriz. 400 bin sığınmacının yükünü çekiyoruz fakat şikayet etmiyoruz. Hizmetler yapıyoruz. Mersin güçlü bir kenttir. Güçlü kentin güçlü belediye lideri olur, güçlü de belediyesi olur. Evelallah öyleyiz” diye konuştu.

Hayata geçirdikleri katlı kavşakların bilgisini paylaşan Lider Seçer, yarım kalan Anıt Katlı Kavşağını akabinde Sevgi, Göçmen katlı kavşaklarının üretimini süratle tamamlayarak hizmete sunduklarını söyledi. Dikenli Yol Alt Geçidi’nin 4’üncü çalışma olarak hizmete girdiğini belirten Lider Seçer, Metronun da temelini attıklarını söyleyerek, “Bütün bürokratik süreçleri tamamlanmıştı ancak o da Ankara rüzgârına çarpıldı. Finansman için Hazine imzalamadı. Kendi öz kaynaklarımızla yapabildiğimiz kadarıyla yapıyoruz lakin yaparız hiç merak etmeyin” dedi.

“Kanalize kavşaklar Türkiye’de, Mersin’de birincidir, aslında biz birincilerin memleketiyiz”

Dikenli Yol Alt Geçidi sayesinde vatandaşların 3.Çevre Yolu’na yahut Adnan Menderes Bulvarı’na ulaşabileceklerini belirten Lider Seçer, Beşyol Plaza Kavşağı’nı da başlayacak olan çalışmalar kapsamında trafiğe kapatılacağını duyurdu. 3. Etraf Yolu’ndaki yenileme çalışmaları hakkında Lider Seçer, “Oradaki kanalize kavşaklar Türkiye’de, Mersin’de bir birincidir, esasen biz birincilerin memleketiyiz. Daha çağdaş, daha çağdaş, daha akıllı bir kent meydana getirmeye çalışıyoruz. O denli günü kurtarmak yok bizim defterimizde, göz boyamak yok. Bize oy veren de sağ olsun, vermeyende sağ olsun. Her şeyi akılla yapacağız, her şeyi akıllı yapacağız” sözlerini kullandı. Mersin trafiğini rahatlatma çalışmaları kapsamında sırada Hal Katlı Kavşağı ile herkesin kıymetle beklediği Saya Park Katlı Kavşağı’nın olduğunu belirten Lider Seçer “Her ikisinin projesi hazır, karar kademesindeyiz. Trafik yoğunluğunu, şartları, koşulları kıymetlendiriyoruz. 2023 yılı içerisinde birine başlayacağız. İkisi de buralara nazaran daha büyük projeler olduğu için âlâ hesap-kitap yapıyoruz, en kısa vakitte başlayacağız” dedi.

Geçtiğimiz günlerde kente gelen Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun programının kendisine haber verilmediğini anımsatan Lider Seçer, “Mersin’e kadar teşrif ettiler, davet etselerdi giderdik. Buradan Bakan’a da seslenmiş olayım; Mersin halkının sesini duyurmuş olayım. 6 ay sonra bu iklim değişecek, artık Türkiye farklı bir anlayışa dönecek. Mersin’de huzur, birlik, beraberlik ve insanların birbirine hürmeti var. Zira bu türlü bir Belediye Liderleri var” diye konuştu.

“Benim vatandaşım ülkesini sever, ülkesinin birliğini, beraberliğini, memnunluğunu önemser”

Başkan Seçer, siyasette bir değişime gereksinim olduğu vurgusunu yaparak, “Hem ilçe belediye liderlerimiz hem Büyükşehir Belediye Lideri olarak, tüm Türkiye’ye hakim olacak bir vatandaş olarak, bir siyasetçi olarak değil, ülkemde huzur istiyorsam, ülkemde ayrımcılığı, insanların bölünmüşlüğünü ortadan kaldırmak istiyorsam derim ki; ‘Bugüne kadar kime oy vermiş olursam olayım lakin siyasette bir değişime gereksinim var’ ve sarfiyat değişime oy veririm. Benim vatandaşım ülkesini sever, ülkesinin birliğini, beraberliğini, memnunluğunu önemser. Ben vatandaşıma inanıyorum, vatandaşımın ferasetine inanıyorum. Bugüne kadar Türk siyasi tarihinde çok ince ayarlar vermiştir milletim. Geçmiş seçimleri hatırlayın. Der ki milletim; ‘Mahkeme kadıya mülk değil. Misyonunuz bitti. Yeni arkadaşlar gelsin. Yeni görevlendireceğimiz politikler gelsin.’ Önümüzdeki seçimlerin bu formda sonuçlanacağına canı gönülden de inanıyorum. O vakit Ulaştırma Bakanlığı’na buradan seslenmemize gerek yok. Bu kadar nefesimizi tüketmemize gerek yok. Açarız telefonu, ‘Sayın Bakanım’ deriz, durumu arz ederiz, kesinlikle bizim Bakanlar demokrasiyi sindirmiş insanlardır, millet iradesine hürmet duyan insanlardır orada Bakanlık yapacak arkadaşlarım. 2 milyon nüfuslu bir kenttir burası. Konukları ile 2,5 milyona hizmet eden. Bu kentin iki yurttaşından, iki seçmeninden birinin oyunu almış bir belediye liderine hürmet duyacak kadar siyasi asalete sahip siyasetçileri biz Bakan yapacağız. O vakit Türkiye’nin önünde kimse duramaz” dedi.

“Ben bugün bütün protokolü buraya davet ettim, bütün siyasi partileri. Bakın bakalım bir tane bürokrat var mı?” sorusuyla konuşmasını sürdüren Lider Seçer, “Bizim devrimizde Türkiye Cumhuriyeti, Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti fabrika ayarlarına tekrar dönecektir. Bundan tasanız olmasın” diye belirtti.

Halkın yapılan hizmetleri gördüğünü, bu yüzden göz boyamaya gerek olmadığını söyleyen Lider Seçer, Büyükşehir olarak çok daha hoş işler yapacaklarını vurguladı. Mersin’in tüm ilçelerine hizmet götürdüklerini ve götürmeye devam edeceklerini aktaran Seçer, “Yenişehir’e de, Mezitli’ye de, Anamur’a da, Toroslara da, Akdeniz’e de, Tarsus’a da, her yere hizmet yapıyoruz. Gözne’ye de yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Yapıtlarımız birinci sınıf mühendislik kalitesiyle, bilgi birikimiyle çizilen projeler, kullanılan materyaller ve yollardan çok yeterli dönüşler alıyorum. Kaliteli yol, kaliteli köprüler yapılıyor. Hepsinin en kalitelisi olacak ve etrafa mümkünse rahatsızlık vermeyeceğiz” dedi. Mersin’e hizmette her geçen gün daha da hızlandıklarını belirten Seçer, “87 günde Sevgi Katlı Kavşağı’nı yaptık, Göçmen’i 85’te yaptık, bunu 83 günde yaptık. Anıt’ı sormayın, bir enkazı devraldık, o aylardır bekliyordu. Bizde seçime yönelik temel atma olmaz, bizde seçime yönelik ihale olmaz. Mersin halkı bunu aklından çıkarmasın, Liderine güvensin. Emin olabilirsiniz, harcadığımız para sizin paranız, kullandığımız kaynak sizin kaynağınız, bize emanettir ona helal getirmeyiz; Liderinize inanın, itimadın. Dikenli Yol Alt Geçidi Mersin’imize iyi olsun” diye konuştu.

Antmen:Hiçbir ayrım yapmadan Mersin’e, Mersinliye hizmet ediyorlar”

Mersin’de yapılan çalışmaların gurur verici noktalara taşındığı lisana getiren CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, “Hiçbir ayrım yapmadan, hiçbir fark gözetmeden Mersin’e, Mersinliye hizmet ediyorlar” dedi. Hem TBMM’de hem de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda metro sorununu tekraren gündeme taşıdığını da anımsatan Antmen, “Ulaştırma Bakanı plan ve bütçe kurulunda anlatıyor, 20 yılda ne yaptıklarını? Ben de onlara şunu söylüyorum. Evvel, Allah aşkına şu Mersin metrosunun imzasını atın. Sonra; Anamur tünelleri, Çeşmeli-Taşucu Otobanı, Çukurova Havalimanı ve başka Mersin’e yapılmayan yatırımlara bir el atın. Ancak biliyorum yapmayacaklar. Zira onlar Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler üzere, Vahap seçer üzere değiller. Fakat az kaldı. Geliyor gelmekte olan. 6 ay sonra bu ülkeye huzur gelecek. Hiçbir ayrım yapılmadan herkese eşit hizmet gelecek. Bunun da örneği mi, kefili mi? İşte Vahap Seçer, işte belediye başkanlarımız” kelamlarını kullandı.

Yılmaz:Başkanımız hem Yenişehir’e hem Erdemli’ye birebir hizmeti götürüyor”

CHP Parti Meclisi Üyesi Emre Yılmaz yaptığı konuşmada; memleketin öncelikli iki sıkıntısından birinin göçmen sıkıntısı, oburunun ise ekonomik durumlar olduğunun altını çizdi. “Burada gördüğünüz Kuzey-Güney aksında yapılan alt geçidin ne kadar sıkıntı şartlarda yapıldığını hepiniz âlâ biliyorsunuz” kelamıyla konuşmasını sürdüren Yılmaz, “Bu alt geçidi herkes kullanırken Mersin Büyükşehir Belediye Liderimiz hem Yenişehir’e hem Erdemli’ye tıpkı hizmeti götürüyor. Ben de bir genç olarak bu alt geçit ve artısı olarak da kentin en hoş en değerli yerlerinden birine diğer şeyler yapabilirken bir okuma salonu yapan Büyükşehir Belediye Liderimize çok teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

Özyiğit: “Mersin Metrosu için gerek imzanın bugüne kadar atılmamış olması hepimizin şaşkınlıkla baktığı bir durumdur”

Başkan Vahap Seçer’in mazbatasını almadan birkaç gün öncesine dair bir anekdotla konuşmasına başlayan Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, Lider Seçer’in o günde verdiği tüm kelamları tek tek yerine getirdiğini belirterek bu çalışmalarından ötürü Yenişehirliler ismine Lider Seçer’e teşekkür etti. Mersin metrosunun karşılaştığı problemlere bir de Lider Özyiğit değindi. Özyiğit, “Metro sisteminin bugüne kadar daha süratli bir biçimde devam etmesi gerekiyordu. Bunun büyük bir yatırım olduğunu hepimiz biliyoruz ve uzun vadeye yayılmış bir finansman sisteminin sağlanması merkezi hükümetin atacağı bir imzaya bağlı maalesef. Kalkınma planına alınmış olmasına karşın bu imzanın bugüne kadar atılmamış olması hepimizin şaşkınlıkla baktığı bir durumdur. Zira bu halk hepimizin. Kentimizi öncelemeliyiz, kentimizde yaşayan insanların ömür kalitesini öncelemeliyiz. Halk bunları pahalandırıyor. Münasebetiyle kısa mühlet sonra bunun da gereğini yerine getirecektir” diye konuştu.

youtube izlenme satın al | google maps yorum satın al
turkhacks.com hack forum gaziantep escort bayan gaziantep escort hacker sitesi deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler
Manavgat Escort tokat escort erbaa escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forumbabilbet bahis forum bahis forumu fethiye escort izmir escort izmir escort izmir escort karşıyaka escort hack forum hack forum warez scriptler warez scriptler